SMOKY MOUNTAINS DANCERS

  • "Vítame Vás na našich stránkach"
  • "Nahliadnite do našej ponuky vystúpení"
  • "Smoky Mountains Dancers Košice"
  • "Hľadáme nových členov - pridajte sa k nám"
  • "Pozývame Vás na naše najbližšie vystúpenie"

Linedance

Linedance i couple dance sú súčasťou moderného country tanca, ktorý sa tancuje na modernú country hudbu. Teda nie na klasickú country alebo americké tradicionály, ktoré poznáme všetci v podaní českých hudobných country skupín. Sú to tance, ktoré sa tancujú v skupinách, čím väčšia skupina ľudí, tým lepšia zábava a zážitky. Obsahujú niekoľko tanečných krokov, od najjednoduchších až k zložitým, ktoré sú pospájané do celkov. Tieto celé celky sa potom pravidelne opakujú. Tanečníci stoja v radoch a zástupoch ( z toho je odvodený názov linedance – tanec v radoch) a celá táto skupina sa rovnako pohybuje v priestore, čo vytvára zaujímavý vizuálny efekt. Linedance je určený pre jednotlivcov a couple dance pre páry.

Countrybál Linedance Cup 2016

2. apríla 2016, Atelier caffé, Košice
Hudobná skupina: BB Coountry + Prešov
Hostia večera: dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2016

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Ivana Ľuptáčiková
2. miesto: Anna Hóková
3. miesto: Jana Štetiarová

Kategória Linedance muži

1. miesto: Milan Mihalov
2. miesto:  Peter Ľuptáčik
3. miesto:  Miloš Drenčák

Countrybál Linedance Cup 2015

11. apríla 2015, Atelier caffé, Košice
Hudobná skupina: Tennessee - Košice
Hostia večera: dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2015

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Anna Hóková
2. miesto: Marcela Reváková
3. miesto: Marcela Drenčáková

Kategória Linedance muži

1. miesto: Vladimír Kižlin
2. miesto: Miloš Drenčák
3. miesto: Milan Mihalov

Countrybál Linedance Cup 2014

25. apríla 2014, Atelier caffé, Košice
Hudobná skupina: BB Country - Prešov
Hostia večera: dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2014

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Mária Antušová
2. miesto: Anna Hóková
3. miesto: Jaroslava Dedečková

Kategória Linedance muži

1. miesto: Vladimír Kižlin
2. miesto: Peter Šlepecký
3. miesto: Miloš Drenčák

Countrybál Linedance Cup 2012

14. apríla 2008, Atelier caffé, Košice
Hudobná skupina: Tennessee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2012

Kategória Linedance

1. miesto: Kateřina Němčíková
2. miesto: Anna Hóková
3. miesto: Gabriela Hričinová

Cena poroty za čisté štýlové prevedenie country tanca:  Renáta Štefanová
Cena poroty za tanečný prejav: Eva Dučaiová
Cena poroty za najkrajší úsmev: Eva Zuckerová

Countrybál Linedance Cup 2011

30. apríla 2011, Atelier caffé, Košice
Hudobná skupina: Montana - Košice

Víťazi Linedance Cup 2011

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Anna Hóková
2. miesto: Marcela Drenčáková
3. miesto: Kveta Kuchařová

Kategória Linedance muži

1. miesto: Milan Mihalov
2. miesto: Peter Gaál
3. miesto: Ľubomír Delina

Pamätný list verného účastníka

Viktória Jalčová
Jaroslav Lenhartd

Countrybál Linedance Cup 2010

10. apríla 2010, GES klub, Košice
Hudobná skupina: Tennessee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2010

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Anna Hóková
2. miesto: Mária Mihalová
3. miesto: Gabriela Hričinová

Kategória Linedance muži

1. miesto: Milan Mihalov
2. miesto: Peter Gaál
3. miesto: Ľubomír Delina

Kategória Párové tance

1. miesto: Mária Mihalová a Milan Mihalov
2. miesto: Marcela Drenčáková a Miloš Drenčák
3. miesto: Eva Dučaiová a Zuzana Dučaiová

Countrybál Linedance Cup 2009

4. apríla 2009, Tabačka, Košice
Hudobná skupina: The Colt - Spišská Nová Ves

Víťazi Linedance Cup 2009

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Gabriela Kočišová
2. miesto: Anna Hoková
3. miesto: Blanka Peklanská

Kategória Linedance muži

1. miesto: Justin Gibbons
2. miesto: Aaron Hassel
3. miesto: Milan Mihalov

Kategória Párové tance

1. miesto: Mária Mihalová a Milan Mihalov
2. miesto: Marcela Drenčáková a Miloš Drenčák
3. miesto: Marianna Bobková a Marcela Reváková

Countrybál Linedance Cup 2008

4. apríla 2008, GES klub, Košice
Hudobná skupina: Neznámi - Šterusy
Hostia večera: Westernové akčné divadlo - Košice, dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2008

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Kvetoslava Kuchařová
2. miesto: Kateřina Němčíková
3. miesto: Katarína Jureková ml.

Kategória Linedance muži

1. miesto: Miloš Drenčák
2. miesto: Aaron Hassel
3. miesto: Milan Mihalov

Kategória Párové tance

1. miesto: Marcela Bobková a Marianna Bobková
2. miesto: Kveta Kuchařová a Kateřina Nemčíková
3. miesto: Katarína Jureková ml. a Katarína Jureková st.

Countrybál Linedance Cup 2007

21. apríla 2007, IC Culture Train, Košice
Hudobná skupina: Mrzkáni - Liptovský Mikuláš
Hostia večera: cts Kentucky - Poprad, dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2007

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Katarína Nemčíková
2. miesto: Andrea Gedeonová
3. miesto: Katarína Čižmáriková

Kategória Linedance muži

1. miesto: Miloš Drenčák
2. miesto: Ivan Daňo
3. miesto: Peter Ilenin

Kategória Párové tance

1. miesto: Kveta Kuchaňová a Kateřina Nemčíková
2. miesto: Marcela Bobková a Marianna Bobková
3. miesto: Marcela Drenčáková a Miloš Drenčák

Countrybál Linedance Cup 2006

15. apríla 2006, Dom umenia, Košice
Hudobné skupiny: Vodopád - Brezno, Veslári - Košice
Hostia večera: cts Maryland - Trenčín, dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2006

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Lívia Slovinská
2. miesto: Andrea Gedeonová
3. miesto: Jana Pankuchová

Kategória Linedance muži

1. miesto: Ľubomír Bavolyár
2. miesto: Kamil Pankuch
3. miesto: Miloslav Drenčák

Kategória Párové tance

1. miesto: Ľubomír Bavolyár a Monika Harčariková
2. miesto: Lívia Slovinská a Jarmila Briškárová
3. miesto: Kamil Pankuch a Jana Pankuchová

Countrybál Linedance Cup 2005

15. apríla 2006, Dom umenia, Košice
Hudobné skupiny: Vodopád - Brezno, Veslári - Košice
Hostia večera: cts Maryland - Trenčín, dts Cherokee - Košice

Víťazi Linedance Cup 2005

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Katarína Nemčíková
2. miesto: Adriana Triščová
3. miesto: Katarína Čižmáriková

Kategória Linedance muži

1. miesto: Ľubomír Bavolyár
2. miesto: Peter Ilenin
3. miesto: Miloš Drenčák

Kategória Párové tance

1. miesto: Ľubomír Bavolyár a Dominika Triščová
2. miesto: Peter Ilenin a Katarína Čižmáriková
3. miesto: Renáta Štefanová a Lucia Štefanová

Countrybál Linedance Cup 2004

8. mája 2004, Dom umenia, Košice
Hudobné skupiny: Mrskáni - L. Mikuláš, Kredenc - Nižná Orava
Hostia večera: ts Roonah, dts Jahôdka

Víťazi Linedance Cup 2004

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Monika Gregorová
2. miesto: Ivana Drenčáková
3. miesto: Gabriela Šubová

Kategória Linedance muži

1. miesto: Juraj Bernát
2. miesto: Peter Ľuptáčik
3. miesto: Peter Ilenin

Kategória Párové tance

1. miesto: Juraj Bernát a Darina Athanasová
2. miesto: Jan Kotalová a Monika Gregorová
3. miesto: Jaroslav Lenhartd a Viktória Jalčová

Countrybál Linedance Cup 2003

10. mája 2003, Dom umenia, Košice
Hudobné skupiny: Montana - Košice, Veteráni - Košice
Hostia večera: Poutníci - ČR, BZCDT Saltarello - Bratislava

Tance 2003

Achy Breaky Heart
Little Miss
Only In America
Cajun Slap
Fiddler Man
Reet Petite
Cripple Creek
Heel and Toe
Swing
Copy Cat
Cotton Eyed Joe
Kiss In the Dark
Honolulu

Víťazi Linedance Cup 2003

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Karolína Kotalová
2. miesto: Jana Pankuchová
3. miesto: Michaela Starostová

Kategória Linedance muži

1. miesto: Peter Ľuptáčik
2. miesto: Kamil Pankuch
3. miesto: Jaroslav Lenhartd

Kategória Linedance páry

1. miesto: Karolína Kotalová a Monika Gregová
2. miesto: Viktória Jalčová a Jaroslav Lenhartd
3. miesto: Jitka Smrigová a Aďa Gedeonová

Countrybál Linedance Cup 2002

4. mája 2002, Dom umenia, Košice

Víťazi Linedance Cup 2002

Kategória Linedance ženy

1. miesto: Karolína Kotalová (Košice)
2. miesto: Iveta Judinyová (Trenčín)
3. miesto: Gabriela Kočišová (Košice)

Kategória Linedance muži

1. miesto: Juraj Chomjak (Košice)
2. miesto: Miki Holec (Trenčín)
3. miesto: Radoslav Buróci (Košice)

Kategória Párové tance

1. miesto: A. Slezáková a J. Chomjak (Košice)
2. miesto: I. Buróciová a R. Buróci (Košice)
3. miesto: S. Holecová a M. Holec (Trenčín)