SMOKY MOUNTAINS DANCERS

  • "Vítame Vás na našich stránkach"
  • "Nahliadnite do našej ponuky vystúpení"
  • "Smoky Mountains Dancers Košice"
  • "Hľadáme nových členov - pridajte sa k nám"
  • "Pozývame Vás na naše najbližšie vystúpenie"

Jarný countrybál 2024

Milí naši priaznivci a tanečníci linedance :)
6.apríla 2024 Vás všetkých pozývame na Jarný countrybál, ktorý sa uskutoční už tradične v Atelier caffé na Krivej 25 v Košiciach o 19:00. Počas celého večera bude do tanca hrať hudobná skupina BB country z Prešova a o kultúrny program sa postará tanečná skupina Smoky Mountains Dancers.Všetkých
Vás srdečne pozývame zabaviť sa :)

 

Tance 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurz Linedance

Pozývame Vás na 20. ročník kurzu country tancov. Kurz sa bude konať od 4.2.2024 do 24.3.2024, vždy v nedeľu od 16.00 do 18.00 v Átrium klube, Zuzkin park 4, Košice. Zápis sa uskutoční 4.2.2024 o 15:30 v Átrium klube, zápisné je 40 € na celý kurz. Teší sa na Vás tanečná skupina Smoky Mountains Dancers.

 

 

Linedance

Linedance i couple dance sú súčasťou moderného country tanca, ktorý sa tancuje na modernú country hudbu. Teda nie na klasickú country alebo americké tradicionály, ktoré poznáme všetci v podaní českých hudobných country skupín. Sú to tance, ktoré sa tancujú v skupinách, čím väčšia skupina ľudí, tým lepšia zábava a zážitky. Obsahujú niekoľko tanečných krokov, od najjednoduchších až k zložitým, ktoré sú pospájané do celkov. Tieto celé celky sa potom pravidelne opakujú. Tanečníci stoja v radoch a zástupoch ( z toho je odvodený názov linedance – tanec v radoch) a celá táto skupina sa rovnako pohybuje v priestore, čo vytvára zaujímavý vizuálny efekt. Linedance je určený pre jednotlivcov a couple dance pre páry.